Investitii

Stimaţi potenţialii investitori,

Oraşul Cricova nu este doar un brand turistic al Republicii Moldova, dar, de asemenea, cunoscut şi ca localitatea cu un climat favorabil pentru investiţii.

Cricova este una dintre puţinele localităţi din municipiul Chişinău, care are venituri proprii necesare pentru dezvoltare, datorită existenţei pe teritoriul acestei companiilor mari, precum Combinatul de Vinuri Cricova, Acorex Wine, Mineral, Perfect Renaissance. Datorită unei infrastructuri bine dezvoltate, lansarea unei noi afaceri poate fi realizată destul de rapid. Mai mult, oraşul Cricova este situat la o distanţă de 11 km. de la capitala Moldovei Chişinău.

Administraţia oraşului, în frunte cu primarul Valentin Guţan, este gata să sprijine orice idei care pot influenţa dezvoltarea pozitivă a oraşului.

Primarul oraşului Cricova,

Valentin Guţan